KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 17493020

nr 1749 3020

Ingrid Ã…rfelt-Svalander

(1923-1999), Sverige

Skulptur, Kvinnogestalt. Signerad, daterad -61. Gips. Höjd: 58 cm

Ingrid Margareta Årfelt-Svalander, svensk tecknare och grafiker född i Stockholm 1923, död 1999 i Öregrund.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 8 december 2025
kl 20:13:15

8/12 20:08:16 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 8 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Ingrid Ã…rfelt-Svalander

Läs mer om Ingrid Ã…rfelt-Svalander